טיפול רפלקסולוגיה  אבחון רפלקסולוגי –  פירוש המילה רפלקסולוגיה זה השתקפות האדם דרך כפות רגליו, רפלקסולוג מיומן יכול בהתבוננות בכפות רגליים לראות את כל האדם כשלם והשלם הוא מכלול האדם על אבריו, רגשותיו , מחשבותיו. הטיפול מתבצע בכפות רגליים כאשר המטופל שוכב על גבו. רפלקסולוגיה הוא טיפול אינטימי, המטופל משתקף דרך כפות רגליו והוא חשוף כמעט לגמרי, ולכן, ואולי בגלל זה חשוב האמון בין המטופל למטפל, הטיפול מתאים לנשים / ילדים מגיל 10 וספורטאים.

רפלקסולוגיה הוליסטית כדרך חיים באה ללמד שאפשר לחיות אחרת בתנאי שנבין את הקשר בין הגוף לנפש. אם נשכיל להבין שאנו אחראים על בריאותינו נבין טוב יותר את מהלך ההתרחשות בין המחשבה הרגש והכאב הפיזי, זהו טיפול מהנה ואפקטיבי לטיפול בכאבי שלד ושרירים, למניעת כאבי ראש ובכלל מגרנות,לטיפול בעצירות, סחרחורות, תלונות על חוסר שינה , דיכאון ועוד , זוהי שיטה נפלאה כטיפול מונע, טיפול תחזוקתי, לאיזון הגוף והנפש איבחון שנעשה בכפות הרגליים יכול למנוע סימפטום או מחלה שעלולה להתרחש , טיפול רפלקסולוגי מומלץ כטיפול תחזוקתי גם אם אנו חשים בריאים וחזקים.

כאשר אנו מטפלים ברפלקסולוגיה אנו גורמים להנעת מערכות ואברים לנקז הפרשות, להפעלת קיבה עצלה, מזרימים דם ולימפה, מחזקים את מערכת העצבים, המערכת ההורמונלית, אנו מכניסים חיים לגוף ובכך מעלים את רמת החיסון, משפרים מצב רוח, מייעלים את תפקוד הגוף וגורמים לשלווה נפשית.